субота, 26 березня 2016 р.

Людвиг ван Бетховен

26 березня - день пам'яті великого композитора Людвіга ван Бетховена. Багато хто вважав його музику похмурою, т. к. вона не в'язалася з модними в той час напрямками. Але ніхто не міг оскаржити геніальності композитора. Більш того, Бетховен був настільки талановитий, що він складав свої твори, навіть будучи абсолютно глухим.
Читати далі.

субота, 19 березня 2016 р.

Ліна Костенко

Біографія

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. у м. Ржищеві на Київщині в родині вчителів. 1936 р. родина переїхала до Києва, де Ліна закінчила школу на Куренівці і ще школяркою почала відвідувати літературну студію при журналі "Дніпро", який редагував Андрій Малишко. Ці скупі дані біографічної довідки стануть хвилюючими поетичними мотивами, коли авторка згодом розповість у віршах про біженські дороги воєнних років і про "балетну школу" замінюваного поля, по якому доводилося ходити, і про перший — написаний в окопі — вірш.

середа, 9 березня 2016 р.

До 200-річчя Шевченка

Найчастіше уявляємо собі Тараса Шевченка сивочолим старцем, у шапці та з вусами, із суворим поглядом; від цього образу виникає думка, що твори свої він написав в літах, виявляючи не тільки талант, а й справжню життєву мудрість. Але прості факти руйнують всі загальні стереотипи зі шкільної програми:
1840 – поет видав “Кобзар”, головну поетичну святиню українського народу. Шевченкові було тоді 26 років!!!!!! Це поезія не старця, а палкого юнака!
1845 – після тяжкої хвороби написав “Заповіт”, у 31 рік! Цього ж року світ побачила поема “Кавказ”, про яку йтиметься нижче.
А помер Тарас Шевченко не досягши старості – у 47 років.
Такі, здавалося, банальні речі абсолютно змінюють сприйняття шевченкової творчості.

неділя, 6 березня 2016 р.

ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ПІДКАРПАТСЬКИЙ РОК!

Кантата “Б’ють пороги”

З нагоди Шевченківських днів - музика українських композиторів на слова Кобзаря. 
Микола Лисенко присвятив Шевченковому слову бл.100 своїх творів.Це солоспіви, хори, інструментальні твори, а також хорові композиції із супроводом оркестру. Одна із найцікавіших і найулюбленіших – це кантата “Б’ють пороги”